понедељак, 22.06.2026, 14:27 -> 14:37
Извор: Влада Србије
Влада Србије донела је одлуку о отварању сталног граничног прелаза за међународни железнички саобраћај путника и робе “Београд – Центар”.
У Службеном гласнику је објављено да се отвара стални гранични прелаз за међународни железнички саобраћај путника и робе “Београд – Центар”, на железничкој станици “Београд Центар” у главном граду.
На граничном прелазу одвијаће се међународни железнички саобраћај путника и робе који не подлеже прегледу инспекцијских служби, а послови из надлежности граничне полиције и царине обављаће се непрекидно (24/7), у складу са системом интегрисаног управљања границом у Србији.
Одлука је ступила на снагу дан након објављивања у Службеном гласнику Србије, односно 20. јуна.








