Klub iz Vitorije ušao je u ozbiljnu rekonstrukciju tima za narednu sezonu, pa je istog dana potvrđen rastanak sa Trentom Forestom, Markizom Noelom, Judžinom Omorujijem, Gitisom Radževičijusom i Džesijem Edvardsom.
Najveću pažnju izazvali su odlasci Foresta i Omorujija, pošto su obojica imali važnu ulogu u prethodnoj sezoni.
Baskonija će tako u nastavak prelaznog roka ući sa nekoliko otvorenih mesta u sastavu, dok trener Paolo Galbijati dobija drugačiju osnovu tima u odnosu na prošlu takmičarsku godinu.
Forest je u prethodne dve sezone bio jedan od igrača preko kojih se organizovala igra ekipe. Američki plejmejker imao je značajnu minutažu i važnu ulogu u napadu, ali je odlučio da promeni sredinu. Prema dosadašnjim informacijama, njegova naredna destinacija trebalo bi da bude Fenerbahče.
Omoruji je prošle sezone prvi put igrao u Evroligi i ostavio dobar utisak. Nigerijski krilni košarkaš prosečno je beležio 10,7 poena i 3,7 skokova po utakmici, čime je privukao pažnju klubova koji traže pojačanja na spoljnim i krilnim pozicijama.
Među njima se pominje i Partizan, koji je u prethodnom periodu dovođen u vezu sa Omorujijem. Njegov odlazak iz Baskonije sada dodatno otvara mogućnost da karijeru nastavi u drugom evroligaškom klubu, mada konačna odluka o novom angažmanu još nije saopštena.
Baskonija je ovim potezom potvrdila da pravi rez posle sezone u kojoj nije zadržala kontinuitet rezultata. Klub iz Vitorije sada mora da popuni više pozicija u rosteru, dok će igrači koji su napustili ekipu tokom leta tražiti nove uloge na tržištu.








