Odluka je potvrđena na sastanku Izvršnog odbora EHF-a, koji je prihvatio predlog o povećanju broja učesnika. Od ukupno 27 prijavljenih klubova, tri ekipe nisu dobile mesto u novom formatu takmičenja, a to su mađarska Tatabanja, islandski Valur i norveški Elverum.
Partizanov plasman u Ligu šampiona predstavlja veliki uspeh za srpski rukomet, ali i povratak Srbije na evropsku scenu posle više od decenije. Poslednji klub iz naše zemlje koji je nastupao u elitnom takmičenju bila je Vojvodina u sezoni 2015/16, kada je igrala u grupnoj fazi i ostvarila dve pobede uz osam poraza.
U novoj sezoni Lige šampiona među sigurnim učesnicima nalaze se šampioni najjačih evropskih liga, među kojima su Zagreb, Olborg, Barselona, PSŽ, Magdeburg, Vesprem, Kolštad, Kilce, Sporting i Dinamo Bukurešt. Mesto u takmičenju izborio je i nemački Melsungen kao osvajač Lige Evrope.
RK Partizan
Pored njih, EHF je dodelio i specijalne pozivnice za još 13 klubova. Među njima se nalazi i Partizan, zajedno sa ekipama kao što su Orhus, GOG Gudme, Nant, Monpelje, Fukse Berlin, Seged, Vardar, Porto, Celje, Krins-Lucern i Kristijanštad.
Nova sezona Lige šampiona počeće 9. i 10. septembra, dok je žreb grupne faze zakazan za petak od 11 časova. Učesnici će biti raspoređeni u šest grupa sa po četiri tima, a Partizan će tada saznati prve rivale na evropskom putu.