Najnovije vesti vezane za Rusiju tiču se – Rumunije.
Naime, ruska reprezentacija u ritmičkoj gimnastici demonstrativno se povukla se sa etape svetskog Čelendž kupa koji se održava u Kluž-Napoki, u Rumuniji.
Razlog?
Ta odluka je, kako javlja ruska novinska agencija RIA Novosti “posledica ozbiljnog kršenja propisa takmičenja od strane organizatora, koji su usmeno obavestili Ruski gimnastički savez da ruska nacionalna zastava neće biti istaknuta u areni i da se neće svirati himna ako ruski gimnastičari pobede”.
PROČITAJTE JOŠ: FIFA ŠOKIRALA PLANETU: Rusija vraćena na Svetsko prvenstvo, Ukrajina gleda i ne veruje
Ranije je gradonačelnik Kluž-Napoke Emil Bok objavio da se ruska himna neće svirati na turniru, a ruska zastava neće biti korišćena za predstavljanje sportista iz te zemlje.
Ruski ministar sporta najavio da će Rumunija snositi posledice!
Mihail Degtjarjov, ministar sporta u Ruskoj Federaciji, izjavio da će nastojati da Rumuniji oduzme pravo da bude domaćin takmičenja.
– Evropljani su se toliko uverili da se sport može koristiti kao element pritiska i diskriminacije prema Rusiji i Belorusiji da su šokirani kada međunarodne organizacije obnove pravdu i legitimitet. Tada počinju takve provokacije – citirala je pres služba Ministarstva sporta Mihaila Degtjarjova.
Ministar sporta Rusije je takođe rekao da će tražiti sankcije protiv Rumunije.
– Mi ćemo, sa svoje strane, učiniti sve da Rumunija izgubi pravo da bude domaćin barem međunarodnih gimnastičkih takmičenja, a možda i svih međunarodnih takmičenja. Ovo bi trebalo da posluži kao lekcija ovoj zemlji i lokalnim moćnicima – dodao je ministar.
PROČITAJTE JOŠ: RUSIJA U NEVERICI: Ovo je upravo uradilo deset evropskih država
BONUS VIDEO:
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
