NOVA deonica Moravskog koridora, od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka, svečano je puštena u saobraćaj, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je u mestu Oplanići.
FOTO: Novosti
Dočekao ga je veliki broj građana, među kojima i Srbi koji su jutros krenuli sa Kosova i Metohije za Beograd, kako bi prisustvovali skupu “Srbija jedna porodica” koji će biti održan sutra.
Predsednik je poljubio ikonu koju su mu dali.
Foto: Novosti
FOTO: Novosti
Građani skandiraju “Aco, Srbine”, a u pozadini se čuju srpske patriotske pesme.
– Od ujutru u 9 časova auto-put je otvoren – saopštio je Vučić, a narod je to pozdravio aplauzom.
Pozvao je sve u Beograd sutra.
– Pokušali su da nam unište porodice, državu. Mi njima nećemo da se svetimo. Jedino hoćemo da budemo zajedno, ujedinjeni da gradimo budućnost naše zemlje – kazao je on.
Istakao je da će da ostane da se veseli s narodom.
Foto: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
Foto: Novosti
Foto: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
Predsednik se fotografisao sa Srbima sa Kosova i Metohije.
FOTO: Novosti
Građani sve vreme prilaze Vučiću da se fotografišu s njim. Jedan stariji gospodin je plakao na ulazu od sreće kad je predsednik Srbije stigao.
Pored Vučića je bivši teniser Janko Tipsarević.
FOTO: Novosti
Foto: Novosti
Foto: Novosti
Foto: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
FOTO: Novosti
Klub Kraljevih Sokolara, sa predsednikom Pericom Miletićem je tu, a tu je i ženka arktičkog Sokola koja se nalazi na zvaničnom grbu Grada Kraljeva.
Građani su uz povike “Aco, Srbine” ispratili predsednika iz Oplanića.
