25.7 C
Belgrade
Friday, June 26, 2026

“PORTAL ‘KO SI BRE TI’ POČINJE DA RADI U 30. JUNA” Vučić: Problem je to što se ne pokazuje dovoljno brige o ljudima

-

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će portal “Ko si bre ti?” na koji će građani moći da prijave nepravilnosti funkcionera na lokalnom, ali i republičkom nivou, početi sa radom u utorak, 30. juna.

Vučić je u Inđiji, gde je razgovarao sa građanima koji su peške krenuli u Beograd kako bi u subotu učestvovali na skupu “Srbija, jedna porodica”, rekao da je odštampano 60.000 listića na kojima će građani u subotu moći da zaokruže pet tema koje smatraju kao prioritetne i dodao da bi on kao običan građanin zaokružio nedovoljno pokazivanje brige o ljudima.

Kako je dodao, odštampano je 60.000 glasačkih listića jer, kako je naveo, koliko god ljudi da bude, neće moći svi da dođu do tih glasačkih kutija.

Istakao je da je problem to što se ne pokazuje dovoljno brige o ljudima.

“Moj je problem šokiranost ljudi koji nisu verovali da ću smeti da izađem među radnike. Vi vidite, oni meni zvižde i dok mi zvižde, ja idem pravo prema njima. Ja nemam problem sa tim jer sam video da je reč o ljudima koji nisu došli s kamenicama i motkama, koji nisu političari, nego pristojni ljudi koji se bore za svoju egzistenciju, koji traže nešto, neka prava za sebe. I ne možete to uvek da uradite, ali kad god mogu, tako nešto ću da napravim”, rekao je Vučić.

Kako je dodao, toga nedostaje jer i te ljude i neke druge ljude uvek mora da primi neko drugi.

“Kritikovao sam i Vladu i ministre zašto niste primili sindikate prosvete, primaju ih sutra, ali nemoguće je da ih niste primili devet meseci. Kako je to moguće? Ne morate sa njima da ste saglasni. Ja sam se sa njima svađao neverovatno žestoko i mislim da sam ja bio u pravu u nečemu i oni, pa onda dođete do nekog kompromisa, do neke sredine, ali saslušate ljude, morate da pokažete brigu”, naglasio je Vučić.

Vučić je dodao da ga posebno iritira korišćenje rotacija na službenim kolima funkcionera.

Kako je naveo, blindirana vozila je on obezbedio državi i to bez dinara jer su mu prijatelji poslali i dali Srbiji i to ne samo na korišćenje, već i u vlasništvo.

“Od šeika Muhameda sam dobio tri plus tri automobila i sve sam dao državi”, rekao je Vučić.

Najnovije