– Politički život se vraća u Srbiju. Ovo su dani obnove dijaloga, dogovora, razgovora… Vraća se normalnost. Ali i odgovornost svih, bez razlike – istakla je ona.
Ministarka dodaje da je okupljanje u subotu drugačije.
– Ono nije kontramiting, niti reakcija na nekog drugog i konkurencija bilo kom političkom taboru. Poštujemo sve koji drugačije misle i spremni smo da ih čujemo i razumemo, ali Srbija nije poligon za sukobe, podele, rovove i blokade. Sa tim je završeno – naglasila je Milica Đurđević Stamenkovski, i dodala:
– Pod zastavom Srbije jednaki smo svi koji je volimo. I više nas neće deliti oni koji bi da je bace u prašinu. Vidimo se uoči Vidovdana da još jednom potvrdimo istorijsku odluku: da je sloboda na prvom mestu.
