Košarkaš Majamija govorio je o danima koji su obeležili nastup reprezentacije Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine, gde je tim Svetislava Pešića osvojio treće mesto pobedom nad Nemačkom.
Nikola Jović je bio deo ekipe koja je došla do medalje, ali je sada otkrio da je kroz završnicu turnira prošao uz ozbiljne zdravstvene probleme.
U razgovoru za podkast “6.75” opisao je i slavlje posle osvajanja bronze, koje je izazvalo veliku pažnju javnosti zbog snimaka reprezentativaca Srbije nakon završetka turnira.
Prema njegovim rečima, igrači su imali razlog da proslave rezultat, a on zbog stanja u kom se nalazio nije mogao da izdrži istim ritmom kao ostatak ekipe.
– Bilo je baš dobro. Ljudi govore “vidi ih ovi divljaci”. Bili smo treći, kako da ne proslaviš tako nešto. Na pola snimaka mene ni nema, ja sam dobio koronu u četvrtfinalu, teperatura 40, bio bolestan, slomljeno stopalo. Ne mogu ni da pijem. Pijem od 2 do 5, onda u hotelsku sobu, povratio, istuširao se, spavao i vratio se u 7. Kad sam tad došao, to je već bio kraj, zaboravili su ko sam, to je bio šou.
Detalj sa meča Srbija – SAD Starsportphoto
Jović je zatim objasnio da informacija o njegovom stanju tada nije bila poznata javnosti. Naveo je da se nije pojavio na četvrtfinalnoj utakmici, kako ne bi ugrozio saigrače, ali da mu je najteže pao polufinalni duel protiv Sjedinjenih Američkih Država.
– Da, bilo je na “tiću”. Niko nije znao. Da ja ne poklopim sve, nisam se ni pojavio na četvrtfinalu da ne bi slučajno neko drugi bio zaražen. Došlo polufinale, ja se ujutru znojim, Ameri, polufinale, to nikad sebi neću oprostiti. Zbog povrede nisam ni imao redovnu minutažu, ali nisam mogao. Meni je i Pešić rekao da ne može da rizikuje da ja igram.
Srbija je u Parizu stigla do odličja posle turnira u kom je imala više zahtevnih mečeva, a duel sa Amerikancima ostao je jedan od najvažnijih trenutaka olimpijskog nastupa.