Veliko finale muzičkog takmičenja “Zvezde Granda” donelo je mnogo emocija, iznenađenja i nezaboravnih nastupa, a posebno se izdvojila talentovana mlada pevačica Tamara Danilović. Svojim glasom, interpretacijom i posvećenošću tokom celog takmičenja uspela je da osvoji simpatije publike i stručnog žirija, a na kraju je nagrađena posebnim priznanjem koje nosi veliku simboliku.
Tamara je u finalnoj večeri odnela pobedu prema glasovima stručnog žirija, zbog čega joj je uručena specijalna plaketa sa imenom osnivača produkcije Saše Popovića. Priznanje joj je uručio direktor “Granda”, Goran Šljivić, a ovaj trenutak predstavljao je jedno od najemotivnijih iznenađenja večeri.
” height=”30″ src=”http://www.republika.rs/layout/img/arrow.svg?v=1″ width=”30″>
Iako je tokom takmičenja važila za jednog od favorita, Tamara nije krila da je priznanje stručnog žirija za nju bilo potpuno neočekivano. Govoreći o finalnom glasanju, priznala je da je napetost trajala do samog kraja, naročito zbog sistema koji je podsećao na način glasanja na Evroviziji.
– Zanimljiv je bio taj evrovizijski tip glasanja, menjaju se mesta kako ide glasanje. U jednom trnutku ti vodiš, onda neki tvoj prijatelj iz takmičenja… Drago mi je da sam uspela to da obeležim i dobijem tu nagradu.
Foto: Antonio Ahel/ATAImages
Iako pred veliko finale nije osećala tremu zbog nastupa, Tamara se suočila sa drugim problemom koji joj je u jednom trenutku pokvario raspoloženje. Naime, svečana haljina koju je nosila bila je izuzetno teška i neudobna, zbog čega se neposredno pred izlazak na scenu osećala iscrpljeno i neraspoloženo. U tom trenutku podršku joj je pružila Svetlana Ceca Ražnatović.
– Bila sam dosta neraspoložena pre izlaska na scenu, haljina je bila teška bilo je neudobno ona mi je prišla popričala sa mnom, oraspoložila me je odmah i bilo je lakše – rekla je Tamara u emisiji “150 minuta”.