петак, 26.06.2026, 17:49 -> 17:58
Извор: РТС, Танјуг
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић победио је Американца Томија Пола са 2:1 (6:3, 6:7(6:8), 7:5) на егзибиционом турниру “Ђорђо Армани тенис класик” у клубу Харлингем у Лондону.
Новак Ђоковић је први сет на егзибицији у Лондону добио са 6:3.
У другом сету виђена је велика борба, а победник овог дела меча одлучен је у тај-брејку који је припао Томију Полу – 8:6.
Српски тенисер је дошао до тријумфа над 24. играчем света, пошто је у супер тај-брејку славио са 7:5.
Егзибициони турнир “Ђорђо Армани тенис класик” био је последња Ђоковићева припрема пред Вимблдон, који почиње 29. јуна.
Српски тенисер ће у првом колу Вимблдона играти Кинеза Јибинг Вуа, одлучено је жребом раније данас.








