петак, 26.06.2026, 13:50 -> 13:50
Извор: Танјуг
Спортски директор Рукометног клуба Партизан Иван Димитријевић рекао је после жреба за Лигу шампиона да црно-бели нису имали среће у жребу, али да могу свакоме да “стану на црту”.
Партизан, који се после 13 година вратио у Лигу шампиона, играће у Групи А Лиге шампиона у којој су још мађарски Веспрем, немачки Фуксе и португалски Порто.
“Нисмо имали среће на жребу. Далеко од тога да постоји лака група, али смо у групама Д или Е могли да се надигравамо са неким екипама. Извукли смо без дилеме најатрактивнију групу. Берлин је две године заредом играо финале Лиге шампиона. Јесте да у предстојећој сезони неће имати Дејана Милосављева на голу, али ћемо гледати Матијаса Гидсела и Дику Мема у истој екипи. То довољно говори о њиховом квалитету. Веспрем сам по себи није непобедив, али је изузетна екипа”, рекао је Димитријевић за клупски сајт.
Упркос тешком жребу, у Партизану ни не помишљају на предају.
“Реално гледано биће јако тешко да прођемо прву фазу такмичења, али имамо тренера који је сигурно у најбоља три у Европи, екипу какву је он захтевао и сви заједно, уз најбоље навијаче на свету, верујемо да можемо да станемо сваком на црту и дамо све од себе”, закључио је Димитријевић.








