Brekston Ki će, najverovatnije, od naredne sezone igrati za Fenerbahče.
Brekston Ki, američki košarkaš, sa Valensijom je uzeo titulu u španskom prvenstvu, a kako prenosi BasketNews, vrlo je blizu potpisa sa Fenerbahčeom.
U debitantskoj evroligaškoj sezoni, u dresu Valensije, beležio je 6,3 poena, 3,5 skokova, 1,4 asistencije, uz odličan doprinos u odbrani za 17 minuta po meču. Bio je jedan od najboljih igrača uloge u celoj Evropi. Posebno je dobro igrao u mečevima plej-ofa u kojima su Slepi miševi pobedili Panatinaikos.
Brekston Ki FOTO: Profimedia/Javier Borrego/Zuma Press
Pre dolaska u Evropu, Ki je gradio NBA karijeru kroz Filadelfiju, Memfis i Los Anđeles Lejkerse, uz ukupno 37 odigranih mečeva u NBA ligi.
Igrao je u sezoni 2023/24. i sa Nikolom Jokićem u Denver Nagetsima, gde je i upisao najviše nastupa, pošto je odigrao 20 mečeva za tim iz Kolorada.
U NBA se nije baš proslavio, ali je došao do izražaja u Razvojnoj ligi, gde je u sezoni 2024/25 proglašen za defanzivca godine, što ga je i preporučilo na kraju Valensiji.
Što se tiče Fenerbahčea, osvojili su tri trofeja u Turskoj ove godine, ali su ostali kratki za Evroligu, tako da se ništa ne čeka i već se sklapa tim za narednu sezonu.
Vejd Boldvin i Nikolo Meli produžili su ugovore, dogovoreni su dolasci Trenta Foresta i Markusa Bingama, pa sada i Brekstona Kija.
Otišli su Kem Birč i Devon Hol.
Video: Željko Obradović stigao na F4 u Atini: Legendarni trener u centru pažnje








