- Teodora Boškovski Novinarka rubrika Društvo i Beograd na Blic
Putarina na ovoj deonici neće se naplaćivati do 1. jula
Moravski koridor će biti u potpunosti završen do kraja godine, trenutno se radi poslednja deonica od Vrbe do Adrana
Deonica auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, svečano je otvorena u petak. Od 9 časova otvara se za saobraćaj. Putarina će se naplaćivati od 1. jula.
U 9 časova kreće saobraćaj deonicom Moravskog koridora od Preljine do Adrana, koja je svečano otvorena juče u prisustvu predsednika Aleksandra Vučića. Deonica je duga 29 kilometara, povezuje Čačak i Kraljevo, a putovanje od Beograda do Kraljeva sada traje samo sat i 15 minuta.
U toku su radovi na poslednjoj deonici od Vrbe do Adrana, u dužini oko 12 kilometara, a predsednik Srbije ističe da će ceo Moravski koridor, biti završen do kraja godine.
Foto: Amir Hamzagić / Tanjug
+4
Galerija
Putarina se neće naplaćivati do 1. jula.
Foto: Amir Hamzagić / Tanjug
+4
Galerija
Duž cele deonice postavljeni su optički kablovi i dostupna je 5g mreža, što ga čini prvim pametnim auto-putem u zemlji.
Foto: Rina
+4
Galerija
Po puštanju ove deonice u saobraćaj biće zatvoren krak kružne raskrsnice na državnom putu I B reda broj 22 (km 124+753), koji vodi ka postojećoj denivelisanoj raskrsnici Preljina (“Čačak – Sever”), odnosno ka državnom putu I A reda broj 2, auto-put Miloš Veliki.
(RTS)
Moravski koridor (Foto: Amir Hamzagić / Tanjug)
Moravski koridor (Foto: Amir Hamzagić / Tanjug)
Moravski koridor (Foto: Amir Hamzagić / Tanjug)
Moravski koridor (Foto: Rina)








