22.4 C
Belgrade
Monday, June 22, 2026

Teniserke, spremite se! Zvanično je – Serena Vilijams igra na Vimbldonu, i to u singlu!

-

Sada je i zvanično – Serena Vilijams se vraća u singl konkurenciju i zaigraće na ovogodišnjem Vimbldonu. Iako je pre tri nedelje najavila da se vraća tenisu posle skoro četiri godine pauze, odluka da nastupi u pojedinačnoj konkurenciji na londonskoj travi prilično je iznenadila sportsku javnost.

Organizatori su potvrdili da je jedna od najvećih teniserki u istoriji dobila poslednju specijalnu pozivnicu za ženski singl. To znači da ćemo je gledati u obe konkurencije, pošto je prethodno potvrđeno da će u dublu igrati sa svojom starijom sestrom Venus.

Čelnici Vimbldona su nedeljama čuvali to poslednje mesto, čekajući Serenu da preseče. Do pre nekoliko dana, njena odluka je visila u vazduhu. Posle poraza u dublu na turniru u Berlinu, kroz šalu i razgovor sa novinarima pokazala je da se još uvek lomi.

– Zar je ostalo još mesta? – našalila se tada Serena, a onda otvoreno pitala novinare i svoju tadašnju partnerku u dublu Karolinu Muhovu:

– Mislite li da sam spremna za singl?

Dileme više nema, ali glavno pitanje koje sada muči teniski svet jeste forma 44-godišnje Amerikanke. Ovo će joj biti prvi meč u singlu na nekom grend slemu još od US Opena 2022. godine, kada je poručila da ne ide u klasičnu penziju, već da se “udaljava od tenisa i razvija u drugim pravcima”.

Vimbldon je mesto njenih najvećih uspeha. Od ukupno 23 grend slem titule u singlu, čak sedam je podigla u Londonu. Pored toga, sa Venus ima 14 dubl titula (šest na Vimbldonu), a na istim terenima je 2012. godine uzela i olimpijsko zlato u obe konkurencije.

Turnir počinje narednog ponedeljka (29. juna), a Serena će ime prve protivnice saznati u petak, za kada je zakazan žreb.

VIDEO Sportisti i olimpijci zablistali na Met Gali: Serena Vilijams “ukrala šou”

Najnovije