- Teodora Boškovski Novinarka rubrika Društvo i Beograd na Blic
U Guči je došlo do curenja amonijaka iz hladnjače, a intervencija vatrogasaca-spasilaca uspešno je završena u 6.55 časova
MUP je odmah izdao upozorenje građanima putem SMS-a, ali je došlo do greške u načinu dostavljanja poruke deo korisnicima
Pretakanje amonijaka, nakon curenja u hladnjači u Guči je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55 časova, saopšteno je iz MUP-a.
Navedeno je da je nakon curenja amonijaka u Guči sedam lica evakuisano, od kojih su četiri prevezena u čačansku bolnicu.
Foto: Rina
+5
Galerija
“Po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu”, ističe se u saopštenju.
Foto: Rina
+5
Galerija
Zbog curenja amonijaka iz hladnjače u Guči, Ministarstvo unutrašnjih poslova noćas je izdalo upozorenje za građane, koje je prosleđeno i SMS porukom.
Oglasio se MUP zbog greške u SMS upozorenju
Međutim, kako je MUP naveo u najnovijem saopštenju, prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema “Pronađi me”, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.
Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije.
Foto: screenshot
+5
Galerija
Operatori “Yettel” i “A1” upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela korisnika u mreži “Telekom Srbija” poruka greškom isporučena putem sistema “Pronađi me“, navedeno je u saopštenju MUP-a.
Foto: screenshot
+5
Galerija
Dodaje se da će Ministarstvo unutrašnjih poslova, u saradnji sa nadležnim institucijama i operatorima mobilne telefonije, preduzeti sve neophodne mere kako bi se sprečilo ponavljanje ovakvih situacija i obezbedilo blagovremeno i pouzdano informisanje građana u slučajevima vanrednih događaja.
Podsetimo, pedeset minuta posle ponoći u Guči se dogodio akcident, kada je iz hladnjače u Prvomajskoj ulici br. 9 iscurio amonijak. MUP je izdao hitno upozorenje građanima. Usledila je hitna reakcija vatrogasaca i specijalizovanih timova.
Detaljna uputstva MUP kako da se ponašaju građani nakon curenja amonijaka u grupi pročitajte u odvojenom tekstu.
Curenje amonijaka zaustavljeno u Guči, ali opasnost još traje, ovo su saveti
Zbog curenja amonijaka 7 osoba se javilo u Dom zdravlja, Gučom odjekivale sirene za uzbunu
(Tanjug)
najnovija vest (Foto: Ringier / Ringier)
Vatrogasci i Hitna pomoć dojurili na mesto gde je došlo do curenja amonijaka u Guči (Foto: Rina)
Vatrogasci i Hitna pomoć dojurili na mesto gde je došlo do curenja amonijaka u Guči (Foto: Rina)
Poruka (Foto: screenshot)
MUP upozorenje (Foto: screenshot)
