Група Срба са Косова и Метохије кренула је од Палате Србија ка Дому Народне Скупштине Србије.
На челу колоне носе транспарент “Кад србија побеђује Срби на КиМ имају будућност”, као и заставе Србије.
Са Србима који су стугли са КиМ су директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић и представници Срске листе Игор Симић и Далибор Јевтић.
Опширније Краће
Председник СНС-a Милош Вучевић изјавио је да ће се на скупу на платоу испред Народне скупштине разговарати о најважнијим стварима за будућност Србије и навео да ће ускоро бити расписани избори, који ћем како је рекао, бити прилика за све да виде шта грађани мисле.
Вучевић је у изјави медијима испред Палате Србија, где је дошао на мотору са око 200 бајкера из Новог Сада, истакао да је доста било подела у српском народу.
Он је казао да је скуп “Србија – моја породица” важан и да оволики одзив грађана говори о томе да више неће да трпе све оно што се дешава у последњих 19 месеци.
Вучевић је додао да још не зна у потпуности како ће се звати листа са којом ће СНС изаћи на изборе.
Навео је и да је нестрпљив да чује о плановима у вези парламентарних избора, односно о томе који је формат како ће политички наступити.
Јасан план постоји за то, како је рекао Вучевић, како даље плате и пензије да расту у Србији, како да се граде и даље ауто-путеви, локални, регионални путеви, како да се управља како би се живело боље.
“Пре свега да престане подела. Кад кажем да престане подела, не мислим на једнакост. Природно је да не мислимо сви о свему исто и не треба да мислимо исто. Има разних политичких опција и то је добро, то је корисно за цело друштво. Али није нормално и није пристојно и није природно да ви хоћете неког да убијете, забраните, да га убијате само зато што другачије мисли или да већ унапред изричете пресуду као неки преки суд 1945. То је нешто што је неприхватљиво”, нагласио је Вучевић.
Како је истакао, пре свега Србија мора да каже да то не жели и не жели оно што се дешавало у претходних 19, 20 месеци када су, како је додао, ђаци били избачени из школа, студентима забрањено да оду у учионицу да студирају, када је забрањено људима да се нормално крећу.
Указао је да је број грађана који се већ одазвао скупу реакција људи на све то.
Опширније Краће
Код Палате Србија на Новом Београду стигли су и бајкери, који ће кренути на скуп испред Скупштине Србије.
Са бајкерима су и председник Српске напредне странке Милош Вучевић и градоначелник Новог Сада Жарко Мићин.
Бајкери носе качкете на којима пише “Србија побеђује”.

Фото: Танјуг/Амир Хамзагић
Извештај Сање Беловић (15.00)
Срби из Северне Македоније, који су јутрос кренули ка Београду како би присуствовали скупу “Србија – моја породица” и пружили подршку политици председника Александра Вучића и Влади Србије, стигли су до Ниша, а у главни град Србије, према плану, стићи ће до 15 часова.
Како наводи Танјуг, када стигну у Београд, у улици Кнеза Милоша ће се придружити онима који буду носили заставу дужу од 500 метара до платоа испред Народне скупштине.
На скуп у Београду пешке су кренуле групе грађана из многих крајева Србије, а стижу и Срби са Косова и Метохије.
Грађани су, како наводи Танјуг, кренули из Аранђеловца, Тополе, Смедеревске Паланке, Младеновца, Крагујевца, Сопота, Лазаревца, Обреновца, Новог Пазара, Пријепоља, Прибоја…
Они носе заставе Србије и наводе да желе да подрже политику мира и стабилности коју води председник Србије Александар Вучић.
Опширније Краће
Извештај Сање Беловић (12.00)
На Тргу Николе Пашића почео је дечји програм у оквиру скупа “Србија једна породица”.
За најмлађе су обезбеђене ликовне и креативне радионице, наступи мађионичара, спортске анимације.
Ту су и популарне маскоте из цртаних филмова, дворци на надувавање, спортске игре на партеру.

Танјуг/Амир Хамзагић
Опширније Краће
На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и други званичници, а грађани ће моћи да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље у будућности и да укажу на проблеме са којима се суочавају.
На скупу ће бити развијена највећа застава Србије дуга више од 500 метара и широка око 10 метара.
Грађане очекују бројни програми за све генерације, од музичког програма у којем ће наступити познати извођачи до технолошких атракција, а најављено је да ће посетиоци имати прилику да виде и хуманоидне роботе који ће, уз хармонику, играти ”Моравац”.
Након 11 часова почиње програм за децу, малишани са родитељима моћи ће да уживају у дечјим представама, интерактивним садржајима, играоницама и едукативним радионицама.
После 15 часова према најави, окупљени грађани ће се упутити ка Скупштини, а нешто пре 16 часова почеће концерти.
Предвиђено је да бајкери око 17 часова крену кроз град ка Скупштини, а да одмах затим учесници скупа понесу велику српску тробојку градом ка платоу испред Дома Народне скупштине.
У 18 часова почиње главни део програма, где ће учесници скупа моћи да виде хуманоидне роботе који играју “Моравац”, а затим ће се обратити председник Србије Александар Вучић.
Председник Србије је рекао да жели да чује грађане и шта би они волели да промене. Најавио је да ће грађани моћи да на папиру који добију од 15 тема заокруже по пет најважнијих које би желели да држава уради. На листићу је остављен и простор да свако напише проблеме са којима се суочава и да изнесе своје примедбе.
Такође, најављено је да ће на скупу говорити о делу нових мера којима ће држава помоћи пре свега најсиромашнијима, као и о томе под којим именом ће листа СНС наступити на изборима.








