Godinama je Partizan formirao tim u hodu, čekao se kraj prelaznog roka kako bi se “pokupili” fudbaleri koji su ostali bez angažmana… Sve se promenilo dolaskom Saše Ilića koji bi do kraja prve faze priprema u Beogradu mogao da ima kompletiran igrački kadar. Čeka se dolazak brazilskog napadača Žea, koji bi u Humsku trebao da stigne pre nego što se četa legendarnog kapitena preseli u Sloveniju gde će odraditi glavni deo priprema pred start evropskih kvalifikacija.
Budući da će crno-beli tokom boravka u Sloveniji biti potpuno izolovani kako bi bili maksimalno fokusirani na obaveze na terenu, klub je odlučio da domaćim medijima izađe u susret i organizuje “druženje” sa ekipom tokom današnjeg prepodnevnog treninga. Odlična atmosfera vlada u timu Saše Ilića, a prvi se pred okupljenim novinarima pojavio kapiten – Vanja Dragojević, koji je pohvalio metode novog stručnog štaba.
– Krenule su pripreme, dosta je intenzivno… Stručni štab je doneo nove zahteve, još uvek se uklapamo, bilo je drugačije u prethodnom periodu. Sve deluje dobro, svi koji su stigli su odlični momci, verujem da će sve biti u najboljem redu – rekao je Dragojević.
Naravno, glavna vest u prethodnom periodu je povratak Saše Ilića u Partizan. Nakon što je u Bugarskoj, Rusiji i Azerbejdžanu “pekao” trenerski zanat, legendarni kapiten dočekao je svoju šansu na klupi crno-belih. Iako je rano za donošenje bilo kakvih zaključaka, evidentno je da početak obećava.
– Svaki igrač koji je u Partizanu zna ko je Saša Ilić, koliko on znači klubu i navijačima. Doneo je novu energiju, harizmatičan “tip” koji ume da održi atmosferu, ali kada se radi – radi se. Pre svega ozbiljan čovek, a posle toga i trener – podvukao je uz osmeh kapiten crno-belih.








