21.3 C
Belgrade
Thursday, June 25, 2026

“TRAŽIO DOZVOLU? NE, OBAVESTIO SAM GA” Netanjahu tvrdi: “Nikad nisam pitao Trampa da li smem da napadnem Iran”

-

  • Blic

Netanjahu je naveo da je Trampa samo obavestio o akciji, naglašavajući odlučnost da zaštiti Izrael od pretnji.

On je istakao da neće čekati da neprijatelji preduzmu korak protiv Izraela i Amerike.

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je danas da nikada nije tražio dozvolu od predsednika SAD Donalda Trampa da napadne Iran prošle godine.

– Jednostavno sam ga obavestio. Rekao sam mu da idemo na Iran jer necu da sedim i da čekam naše neprijatelje koji otvoreno, iz sveg glasa, izjavljuju da žele da nas unište, a i vas (Ameriku) takođe, uzgred budi rečeno. To neću da dozvolim. I zato smo dejstvovali. Nisam tražio dozvolu – rekao je Netanjahu u govoru na konferenciji Muni Ekspo u Tel Avivu, prenosi Tajms of Izrael.

Ocenjuje se da su ovi komentari Netanjahua usmereni na potvrđivanje strateške nezavisnosti Izraela u jeku tenzija između Izraela i SAD zbog Trampovog kontinuiranog nastojanja da postigne sporazum sa Iranom, ali i izraelske zabrinutosti zbog američkih ograničenja na slobodu izraelskog vojnog delovanja, navodi izraelski portal.

(Tanjug)

Benjamin Netanjahu i Donald Tramp (Foto: AP Photo/Heinz-Peter Bader, Alex Brandon, AP, Tanjug / Ringier)

Najnovije