PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov potvrdio je danas da Moskva i Beograd razgovaraju o prodaji ruskog udela u Naftnoj industriji Srbijen (NIS) i da su usmereni na komercijalna pitanja.
Foto: Promo
Peskov je naveo da sadržaj razgovora nije javan, prenosi agencija TASS.
– Bilo je kontakata, uključujući i kontakte sa Srbima, sa srpskim sagovornicima – rekao je Peskov odgovarajući na pitanje da li su vođeni razgovori o prodaji udela u kompaniji ili je taj proces zaustavljen.
Kancelarija za kontrolu stranih sredstava Ministarstva finasija SAD (OFAK) produžila je mađarskom MOL-u licencu za pregovore o kupovini ruskog udela u NIS-u do 1. jula.
Američki OFAK je produžio i operativnu licencu Naftnoj industriji Srbije, takođe do 1. jula.
Tom licencom NIS-u se omogućava nastavak rada odnosno prerada sirove nafte.
Prethodne licence – operativna i za pregovore o kupovini, važile su do 16. juna.
(Tanjug)








