MINSTARSTVO pravde Republike Srbije saopštilo je da pisma koja su od Privremenih institucija samouprave u Prištini stizala građanima na kućne adrese, a u vezi navodnih krivičnih postupaka, nisu dostavljena preko Ministarstva pravde niti je ono na bilo koji način učestvovalo u tome.
Foto: D. Milovanović
– Povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa ovim incidentima je ne samo neistinito, već i krajnje zlonamerno i vrši se sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja građana u institucije Republike Srbije – naglašava se u saopštenju.
Ističe se da građani nisu u obavezi da se prema takvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se u svakom trenutku mogu obratiti nadležnim državnim organima za dodatne informacije i dodatna uputstva.
– Nadležni državni organi će postupati po ovim i drugim prijavama građana i utvrditi sve okolnosti koje su dovele do uznemiravanja javnosti i pogođenih pojedinaca – dodaje se u saopoštenju.
Navodi se takođe da građani nemaju nikakav razlog za brigu jer institucije Republike Srbije nisu niti će učestvovati u dostavi pisama koja su plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa.
– Grubo kršenje prava od strane ekstremista iz privremenih institucija u Prištini samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba – naglašava se u saopštenju Ministarstva pravde.
Na društveniom mrežama i u nekim medijima prethodnih dana je objavljeno da su pojedini građani u centralnoj Srbiji dobili poziv od tužilaštva privremenih institucija u Prištini da se jave u tamošnji sud jer su osumnjičeni za navodne ratne zločine na KiM.
BONUS VIDEO: Sramne optužbe Miroslava Aleksića u Skupštini Srbije








