28.5 C
Belgrade
Monday, June 22, 2026

“Od odlaska iz Partizana svi me pitaju isto“: Obradović predstavljen kao trener PAO, pa rečima uzdrmao Evropu

-

Bivši kormilar Partizana danas je u prostorijama Panatinaikosa i zvanično predstavljen za novog trenera “zelenih”. Nakon višenedeljnih pregovora dve strane su postigle konačan dogovor, a Obradović je, prema informacijama grčkih medija, potpisao trogodišnji ugovor vredan 12 miliona evra.

Popularni Žoc prethodno je vodio klub iz Atine od 1999. godine do 2012. godine i za to vreme osvojio pet titula Evrolige (1999/00, 2001/02, 2006/07, 2008/09, 2010/11), jedanaest prvenstava Grčke (1999/00, 2000/01, 2002/03, 2003/04, 2004/05, 2005/06, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11) i sedam Kupova Grčke (2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2012).

– Hvala Dimitrisu što mi je dao šansu da ponovo budem ovde. Cenim to. Bio je to lak dogovor i brzo smo se razumeli. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom Janakopulos i sa ljudima ovde. Želim svima da se zahvalim na načinu na koji su me dočekali. Ovde sam dolazio sa Fenerbahčeom i Partizanom i svaki put je bilo posebno. Atina je veliki grad. Zaista mi je veliko zadovoljstvo što sam ponovo ovde. Dimitrise, hvala ti što si me pozvao da budem deo jednog od najboljih klubova u Evropi i svetu – započeo je Obradović.

Najtrofejniji trener na Starom Kontinentu priznaje da ima veliku motivaciju za rad sa “zelenima”.

– Rekao bih da je u životu svakog čoveka motivacija najbitnija. Ova dvorana je renovirana zahvaljujući Dimitrisu i zaista je posebna. Kada sam došao, prvo sam to rekao. U meni i dalje postoji ta vatra da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju da budem ovde. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom i sa ovim ljudima. Uradiću sve što je do mene da pokažem poštovanje prema njima. Ljubav? Svi znaju da je imam. Prošlost je nešto lepo i važno, ali moramo da živimo u sadašnjosti i budućnosti. Moramo da ostavimo prošlost iza sebe. Važno je da svi razumeju šta predstavlja ovaj klub. Ne samo ja, već svi. Da svi shvatimo šta je Panatinaikos i da damo sve od sebe, sve što je u našoj moći.

Čačanski strateg nije želeo da razmišlja o novom angažmanu od momenta kad je u novembru napustio klub iz Humske.

– Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku. Pokušao sam da radim stvari izvan košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim da radim ništa što ima veze sa košarkom. Nisam razmišljao o ovome. Radi svoj posao, kada dođe vreme, pričaćemo. Tako je bilo. Ne treba pričati o ovom klubu. Ovde je istorija. Ne treba da pričamo o prošlosti. Uvek ću poštovati svakog protivnika, i u Grčkoj i u Evroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebalo bi da gledamo samo sebe. Uz poštovanje svakog kluba, osobe, tima, navijača i ljudi. Ako se fokusiraš na sebe, imaćeš šansu da budeš tamo gde želiš.

Obradović je već obavio razgovor sa grčkim košarkašem Kostasom Slukasom, dok sa nekadašnjim igračem Partizana Matijasom Lesorom još uvek nije ostvario kontakt.

– Juče sam pričao sa Kostasom Slukasom. On je na Halkidikiju. Zbog mojih obaveza idem na kliniku u Beogradu, a kada se vratim, sastaćemo se. Planiram da se vidim sa svim igračima sa kojima budem mogao. Kosta me zna, a i ja znam njega. Mislim da ćemo imati dosta toga da razgovaramo. Sa Matijasom Lesorom nisam pričao. Ne znam gde je. Ovde sam tek jedan dan, treba mi vremena.

Kako kaže, nada se najboljim mogućim rezultatima u sezoni pred nama.

– Hvala na tim rečima. Ovaj klub je tako veliki, a očekivanja su velika. Danas je njegov rođendan. Svi su srećni. Moramo danas da počnemo da radimo. Mora da bude iskreno, ozbiljno i još važnije je da ubedimo igrače da su oni najvažniji, ispred svih nas. Oni moraju da razumeju šta znači igrati za Panatinaikos. Navijači će uvek voleti da vide tim koji se bori. Moramo da budemo zajedno, da damo sve. Loši dani se dešavaju. Ovaj klub uvek hoće da bude najbolji, da ima rezultate i nemam dilemu da će tako biti.

Najnovije