Velika čistka u ekipi.
Nakon izuzetno uspešne sezone u kojoj su uspeli da osvoje titulu u Admiralbet ABA ligi, ekipa Dubaija je rešila da se rastane sa čak petoricom igrača, pretpostavlja se, kako bi se napravilo mesta za dovođenje pojačanja.
Spisak igrača je zanimljiv: Nejt Mejson, Bugi Elis, Taran Armstrong, Met Rajan i Bruno Kaboklo. Upravo poslednje ime sa spiska privlači posebnu pažnju s obzirom da je bivši igrač Partizana došao usred sezone, kako bi zamenio odlazećeg Sertača Šanla, a izuzetnu partiju je imao u majstorici polufinala protiv ekipe Budućnosti kada je zabeležio 13 poena i četiri skoka.
Tokom sezone su pristigli i Taran Armstrong i Met Rajan koji, deluje, nisu uspeli da se nametnu pa su sada slobodni u traženju nove sredine.
Nije bilo strano ekipi Dubaija da se tokom sezone prilagođava takmičenjima i improvizuje sa pojačanjima u skladu sa situacijom u kojoj se klub nalazi na tabeli regionalnog prvenstva i Evrolige. Sada je titula osvojena, pa je naredni korak izboriti se za što bolji plasman u elitnom evropskom takmičenju, a sva je prilika da je procenjeno će se to ostvariti bez petorice igrača.
PROČITAJTE JOŠ: ZVANIČNO! Novo poglavlje u karijeri Ognjena Jaramaza!
Podsetimo, Dubai je u Evroligi tokom debitantske sezone uspeo da ostvari 19 pobeda, uz 19 poraza, što je bilo dovoljno tek za 11. mesto, sa dva trijumfa manje od Crvene zvezde Meridianbet koja je u plej-inu eliminisana od Barselone.
Iako su na domaćem terenu igrali jako dobro, problem za izabranike Jurice Golemca, a potom Aleksandra Sekulića su bili mečevi van Koka kola Arene.
Sve zanimljivosti o Evroligi možete pronaći na sajtu Sportissimo.rs.
BONUS VIDEO
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:








