Optimizam ponovo živi u Humskoj ulici… Iako je rat u upravi, makar do sudbonosne Skupštine, pretio da uništi i ono malo dobrog što je Partizan tokom minule godine izgradio, dolazak Saše Ilića na mesto trenera ulio je novi život beogradskom gigantu. Crno-beli su okrenuli novi list, svi u klubu veruju u bolju budućnost, posebno što legendarni kapiten na raspolaganju ima gotovo kompletan igrački kadar. Biće, naravno, odlazaka i dolazaka do kraja letnjeg prelaznog roka, ali je Partizan brže nego prethodnih godina doveo pojačanja na deficitarnim pozicijama i spreman ulazi u završnu fazu priprema pred evropske kvalifikacije koje startuju 23. jula.
Odmah po povratku u Partizan Saša Ilić je dobio nešto veća zaduženja nego što to trenerska praksa podrazumeva. Legendarni kapiten bavi se skautingom potencijalnih pojačanja, predlaže upravi igrače koji bi mogli da donesu neophodan kvalitet crno-belih i ima završnu reč prilikom svake prodaje ili kupovine. Iako je, kako kaže, svestan situacije u kojoj se klub nalazi, Ilić se ne libi da od uprave zatraži pojačanje na deficitarnim pozicijama.
– Vidim šta Partizanu treba, a ja kao trener imam potrebu da to tražim od ljudi koji vode klub. Sa druge strane, svestan sam situacije u kojoj se klub nalazi, ali hajde da se nađemo negde na polovini. Ako želimo da budemo bolji nego prethodne godine moramo da dovedemo igrače koji će doneti kvalitet – rekao je Saša Ilić.
Superliga Srbije će sledeće sezone imati manji broj klubova, konkurencija je pooštrena i crno-bele očekuje pakleno težak posao u borbi za vrh tabele posebno što se Vojvodina, Čukarički i Železničar, a pre svih Crvena zvezda, ozbiljno pojačavaju tokom letnjeg prelaznog roka.
– Sigurno da utiče, na neku bazu igrača moramo da imamo i decu iz omladinske škole koja će dobiti šansu. Oni mogu bolje da iskoriste priliku ako ekipa ima obrise prave takmičarske ekipe, ne možemo od dece da očekujemo da budu nosioci Partizana. Svestan sam da je Superliga još teža, Crvena zvezda, Vojvodina, Čukarički, Železničar… Svi oni imaju svoje ambicije vezane za vrh tabele. Trudim se da budem realan, ali od Partizana uvek očekujem da bude najbolji. Videćemo koliko je to realno, potrudićemo se da budemo bolji nego prethodnih godina.
Poželeo je Saša Ilić samo dobro zdravlje svojim izabranicima uoči putovanja u Sloveniju gde će crno-beli odraditi glavni deo priprema za narednu sezonu.
– Dugo sam trener, meni je ovo sve poznato, možda i manje lakše u odnosu na rad u drugim klubovima u drugim državama. Nadam, se da nećemo imati povređenih igrača. Mnogo godina sam proveo ovde kao igrač, sad sam trener. Sve mi je ovde poznato. Generalno, svaka godina donosi nešto novo Partizanu, uvek klub teži najboljem, Partizan je mnogo veliki klub i ambicije su svake godine iste – podvukao je strateg crno-belih.








