32.4 C
Belgrade
Friday, June 26, 2026

Kraj jedne ere u Evroligi: Velikan posle sedam godina napustio klub!

-

Etore Mesina Nikola Mirotić, Detalj sa meča KK Crvena zvezda – KK Olimpija Milano, 29. kolo Evrolige, foto: Sportal / Aleksandar Dimitrijević

Etore Mesina napušta milansku Olimpiju posle sedam godina. Kako prenosi italijanska agencija ANSA, legendarni stručnjak je ovu odluku sam saopštio klubu tokom sastanka Borda Evrolige.

Ovim se stavlja tačka na saradnju između trofejnog trenera i funkcionera i kluba koji je 32 puta bio šampion Italije. Podsetimo, Mesina je još prošlog novembra podneo ostavku na mesto šefa stručnog štaba, ali je ostao u klubu na jednoj od rukovodećih funkcija.

Tokom „Mesinine ere“, Olimpija iz Milana je osvojila čak 10 trofeja, među kojima su i četiri titule prvaka Italije.

“Postao sam faktor podela”

U otvorenom pismu navijačima, Mesina je objasnio razloge koji su doveli do toga da se povuče sa pozicije trenera u Milanu.

Razlog je jednostavan: shvatio sam da sam postao – i to ne samo sada – faktor podele i, posledično, ometanja. Čak i kada sam bio posvećen tome da svoj posao obavljam najbolje što mogu, svaka prilika se pretvarala u referendum za ili protiv mene.

Iz tog razloga, i samo iz tog, odlučio sam da eliminišem situaciju koja je postala izvor velike tenzije za mene i uzrok štete za tim. Verujem da eliminisanjem uzroka tenzije na najbolji način ispunjavam odgovornost koju mi je poverio gospodin Đorđo Armani.

Ove godine mi je posebno bilo teško da prihvatim atmosferu, do te mere da sam ponekad oklevao da se popnem poslednjim stepenicama koje vode do terena. Moja odluka ima jedan cilj: da podstakne trenutak jedinstva, stvarajući uslove da se svi okupe oko tima. Duboko verujem da tim može postići izvanredne rezultate, kao što je već dokazao uprkos povredama.

Ostajem navijač broj jedan Olimpije i, pre svega, ostajem u klubu da doprinesem rešavanju novih izazova van terena. Veoma sam srećan i motivisan da nastavim da sarađujem sa našim predsednikom.

Gledajući unapred, siguran sam da će Pepe i stručni štab nastaviti da rade sa istom posvećenošću. Ako budu imali pomoć svih, postići će rezultate kojima se nadamo. Znaju da im ostajem na raspolaganju, ali znam da će moći na najbolji način da vode našu Olimpiju, kojoj je sada potrebna samo smirenost, mir i jedinstvo.

Etore Mesina

Najnovije