четвртак, 25.06.2026, 15:20 -> 18:03
Извор: РТС, Танјуг
Тренер фудбалера Партизана Саша Илић рекао је после окончања првог дела припрема за следећу сезону да клуб већ много година нема трофеј, али је истакао да су црно-бели велики клуб и да су амбиције увек исте.
Партизан је под вођством новог тренера одрадио први део припрема у оквиру Спортског центра “Телеоптик”, а од суботе екипа се сели у Словенију, на Похорје код Марибора, где ће боравити наредне две седмице и одиграти неколико контролних утакмица.
Током боравка у Словенији, Партизан ће играти против ЦСКА Софије, Алуминија, Нефчија, загребачке Локомотиве и Нафте.
Илић је после окончања прве фазе припрема данас пред новинарима сумирао учинак до сад урађеног и најавио амбиције клуба у предстојећој сезони.
“Партизан је клуб који увек тежи најбољем. Много година немамо трофеј, али Партизан је велики клуб и амбиције су исте. Колико су реалне, то ћемо видети”, додао је трнер црно-белих.
Илић је рекао и да формирање екипе није готово и да ће бити још појачања. За сад су у клуб стигли Милан Алексић, Ерик Којзек и Чака Траоре.
“Требало би да порадимо на неким појачањима, посебно у дефанзиви. Играчи који су дошли ће појачати конкуренцију. Млади су момци, имамо младу екипу, радиће добро…
Време је пред њима и надам се да неће бити повређених. Милан Алексић има велику паузу без такмичарске утакмице. Морамо да доведемо играче који ће правити екстра квалитет”, додао је Илић.
Партизан ће европску сезону започети у другом колу квалификација за Лигу конференције, 23. и 30. јула, а потенцијални ривали биће Уна Штрасен из Луксембурга или Ла Фиорита из Сан Марина.
Илић је упозорио да нема места опуштању, без обзира на име противника.
“Сви играју свој фудбал. Ако не будемо максимално озбиљни можемо да имамо проблема. Испратићемо њихове утакмице и бићемо спремни за квалификације”, подвукао је Илић.








