Crno-beli će dobiti obeštećenje.
Gotovo! Sada je i Partizan potvrdio da je misiju u crno-belom dresu i zvanično završio Sterling Braun koji je napustio klub iz Humske!
Partizan je putem društvenim mreža potvrdio da posle dve sezone Amerikanac napušta klub.
– Sterling Braun nastavlja karijeru u drugom klubu. Nakon dve sezone u crno-belom dresu, doskorašnji bek Partizana uz dogovoreno obeštećenje promeniti sredinu i nastaviti karijeru u drugom timu. Srećno SB – stoji u objavi crno-belih.
Kako stvari stoje, Braun će da se pridruži ekipi Žalgirisa o čemu se spekuliše već nedeljama unazad. Navodno su 31-godišnjak i klub iz Kaunasa dogovorili sve uslove saradnje.
Pre odlaska Brauna, ekipu Partizana je napustilo nekoliko ključnih igrača. Nik Kalates je prešao u PAOK, dok su Dilanu Osetkovskom, Brunu Fernandu i Dvejnu Vašingtonu istekli ugovori, pa su klub napustili kao slobodni agenti.
PROČITAJTE JOŠ: PARTIZANE, REAGUJ! Ljubimac grobara postao slobodan igrač!
Pored njih, tim napušta i Isak Bonga. Za njega postoji veliko interesovanje Željka Obradovića koji želi da ga dovede u Panatinaikos.
Ipak, ovaj transfer neće biti besplatan, jer će grčki velikan morati da plati obeštećenje u iznosu od 700.000 evra kako bi osigurao Bongine usluge za narednu sezonu, ako se pre toga ne javi neki NBA klub koji bi za 850.000 dolara odveo Nemca u NBA ligu.
Partizan će naredne sezone biti jači za Nikolu Tanaskovića, Kajla Olmana, dok se čeka finiširanje potpisa Krevarijusa Hejsa (za kojeg će biti plaćeno obeštećenje Monaku) i Zeka Ledeja koji je slobodan igrač posle rastanak sa Armanijem.
Sa crno-belima se u vezu dovode i Nikolas Laprovitola, Judžin Omoruji i Peti Mils, a videćemo koga će sve Đoan Penjaroja imati na raspolaganju naredne sezone.
BONUS VIDEO
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:








