Home Svet Вучић разговарао са радницима ГСП-а који су протестовали испред Председништва

Вучић разговарао са радницима ГСП-а који су протестовали испред Председништва

0
Вучић-разговарао-са-радницима-ГСП-а-који-су-протестовали-испред-Председништва

среда, 24.06.2026,  11:38 -> 15:01

Извор: Фонет, Инстаграм

Председник Србије Александар Вучић изашао је испред зграде на Андрићевом венцу како би разговарао са радницима Градског саобраћајног предузећа (ГСП) “Београд”, преузео петицију са више од 500 потписа запослених и обећао да ће са њиховом делегацијом разговарати у среду, најкасније у четвртак ујутро, о захтевима које су му упутили.

Александар Вучић је од представника ГСП-а Ивана Банковића преузео списак потписа и захтеве радника јавног предузећа, а потом поручио да ће одговори на њихове захтеве бити спремни до среде или најкасније до четвртка ујутро.

“Ја сам изашао овде да прихватим ваше захтеве и хвала вам што сте, без обзира на политичко уверење и незадовољство, изашли у миран протест”, рекао је Вучић.

Он је навео да се морају равноправно третирати приватна и државна својина, али да као “државни човек” има разумевање за раднике ГСП-а.

“Морам да разговарам са људима из града да смањимо укупне трошкове јавног превоза. Омогућили смо грађанима да имају бесплатан превоз, али то је огроман проблем и за вас и за нас”, рекао је Вучић.

Захвалио је радницима што желе да разговарају са њим и додао да не зна да ли ће моћи да помогне, али да ће учинити све што је до њега.

Одговарајући на питање телевизије Н1 о сумњама радника да је тендер за електрична возила намештен, Вучић је рекао да, уколико тендер пет пута није успео, онда или није намештен или је веома лоше намештен.

Радници ГСП-а, заједно са синдикатима и удружењима грађана, организовали су протест са намером да Генералном секретаријату председника Србије предају писмо и петицију запослених.

Од Вучића су затражили да својим ауторитетом утиче на заустављање, како тврде, даљег урушавања и распарчавања највећег градског предузећа у корист приватних интересних група и превозничких лобија.

Организатори наводе да континуирано пропадање ГСП-а и пето узастопно одлагање тендера за куповину нових тролејбуса, уз истовремене планове за доделу линија приватним превозницима, представља опструкцију рада тог јавног предузећа.

Међу захтевима запослених су хитна обустава поступка јавно-приватног партнерства за поједине тролејбуске линије, куповина најмање 90 нових тролејбуса и 300 нових аутобуса за потребе ГСП-a, као и државне гаранције да ниједна линија или полазак у Београду неће бити препуштени приватним предузећима.

Скуп су организовали Синдикат “Центар” ГСП “Београд”, Синдикат “Слога ГСП”, Синдикат запослених у јавном превозу Београд, Удружење грађана “Вратимо тролу 28” и Удружење корисника јавног превоза Београда. 

Exit mobile version